Tkaniny dzieciece sklep internetowy

1.mariusznowak » 27 lis 2017, 14:45

Czy sklep, który ma w swojej ofercie tkani dla dzieci to dochodowy pomysł na interes?

Właśnie ten wpis ma wykazać, iż każdy interes odpowiednio zaplanowany jest w stanie przynieść dochód jego właścicielom. Po pierwsze powinno się uświadomić fakt, iż sklep internetowy winien być rozszerzeniem sklepu stacjonarnego, który oferuje podobny towar. W omawianym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. Tak, więc odradzam opieranie biznesu jedynie o handel w Internecie. Dużo osób zada pytanie, dlaczego mam takie zdanie?

Będę starał się to opisać na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Po pierwsze powinniśmy wyszczególnić miesięczne obciążenia, które wiążą się z prowadzeniem tego typu sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w początkowych dwóch latach przedsiębiorca może opłacać obniżoną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak istotna pozycja w bilansie zysków i strat. Inaczej już to prezentuje się po okresie 2 lat od założenia firmy. Obowiązująca danina dla ZUS to kwota 1100 zł za miesiąc.

Kolejny koszt przy prowadzeniu sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi to jego reklama w przeglądarce internetowej. Umyślnie już pominąłem zaprojektowanie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy koszt i można go pominąć w miesięcznym bilansie wydatków naszej firmy. Nawiązując do reklamy strony w Internecie. Trzeba wybrać frazy do pozycjonowania. Przykładowo dla tkaniny dziecięce sklep koszt miesięczny to wydatek od 100 do 200 zł. Takich haseł musimy mieć kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za tą samą formę reklamy wydamy około 2 tysięcy zł miesięcznie. Do tego należy doliczyć inne nakłady finansowe związane z reklamą. Należą do nich również marketing szeptany, itp. Efekty pozycjonowania sklepu na hasło: sklep z tkaninami dziecięcymi nie będzie z dnia na dzień. Dlatego w pierwszej fazie powinno się pomyśleć o alternatywnym kanale dystrybucji naszych tkanin dziecięcych. Przydatne może być Allegro lub inne platformy aukcyjne. Natomiast wystawienie oferty wiąże się z dodatkowymi opłatami i to nie małymi. Prowizja za wystawienie jednego towaru oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko uzależnione jest od wykupionych opcji promocji. Więc każdy samodzielnie jest w stanie sobie to policzyć i odpowiedzieć na pytanie czy jest to rentowne.
Cytuj

« Dyskusje do rana

cron
 

mapa witryny: sitemap.xml