Czy to dobry pomysł na portal internetowy?

1.mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad stworzeniem własnego portalu internetowego. Mam zamiar żeby portal internetowy przynosił mi w przyszłości korzyści majątkowe. Szukam jakieś ciekawej branży, aby konkurencja nie była za wielka. Rozmyślałem o czymś takim jak ten serwis internetowy. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, gdyż jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może serwis, który posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całego kraju. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny pomysł to portal, który posiada ogłoszenia firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w dzisiejszych czasach ma jeszcze sens?
Rodzinne imprezy, imprezy firmowe na które zaprasza się także dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania stosowane przez dyrektorów firm. Tego typu imprezy firmowe są należycie odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to idealny wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależne jest od dużej liczby czynników. Właściwe pomysły i ich realizacja, przygotowanie konkretnego budżetu, umiejętne znalezienie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości firmy, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny ogląd tego, jak wyglądają relacje, atmosfera w pracy. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, że piknik firmowy może być miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi wśród pracowników, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między ludzkie są kiepskie. Może to odbić się przykładowo na na liczbie pracowników, jakości zabawy podczas imprezy firmowej organizowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś relacje są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, procentując w przyszłości, gdy mowa o prawidłowych relacjach międzyludzkich.
Dobre przygotowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników powinna opierać się przede wszystkim na znakomitym pomyśle i profesjonalnej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie mogła zorganizować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Dlatego właściwie jest zbadać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Dzięki temu prościej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Największym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Zaplanowanie atrakcji, z których nikt nie będzie korzystał. Przygotowanie programu, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie posiadują najmniejszej chęci, żeby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, szczególnie tam, gdzie większość pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych zalet będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu https://e-cen.pl/2022/09/29/jak-wybrac-kursy-dla-fizjoterapeutow-skoliozy-aby-byc-usatysfakcjonowanym/ można zorganizować również w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to także sposobność pokazania bliskim życia zawodowego, poznania osób, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, a także przełożonych. Właściwie nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale też choćby do przyjaznej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:
Cytuj

2.maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Cześć. Z tego co mogłem wyczytać, to nie posiadasz pomysłu na biznes w Internecie i pragniesz zrobić klon działających już rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego pomysłu na biznes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeśli myślisz poważnie o portalu ogłoszeniowym to po pierwsze musisz przygotować porządny biznesplan twojego przyszłego biznesu. Napisz do 10 agencji interaktywnych i powiedz co potrzebujesz. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu internetowego. Później spytaj się o sposoby i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie przynosił większych przychodów. Dlatego musisz się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy będzie to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na nowo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.

podobne tematy:
Cytuj
Sortuj wg

« Dyskusje do rana

cron
 

mapa witryny: sitemap.xml