Czy to dobry pomysł na portal internetowy?

1.mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad stworzeniem własnego portalu internetowego. Mam zamiar żeby portal internetowy przynosił mi w przyszłości korzyści majątkowe. Szukam jakieś ciekawej branży, aby konkurencja nie była za wielka. Rozmyślałem o czymś takim jak ten serwis internetowy: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie jestem przekonany akurat do tej branży, gdyż jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może serwis, który posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całego kraju. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny pomysł to portal, który posiada ogłoszenia firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w dzisiejszych czasach ma jeszcze sens?

podobne tematy:

2.maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Cześć. Z tego co mogłem wyczytać, to nie posiadasz pomysłu na biznes w Internecie i pragniesz zrobić klon działających już rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego pomysłu na biznes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeśli myślisz poważnie o portalu ogłoszeniowym to po pierwsze musisz przygotować porządny biznesplan twojego przyszłego biznesu. Napisz do 10 agencji interaktywnych i powiedz co potrzebujesz. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu internetowego. Później spytaj się o sposoby i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie przynosił większych przychodów. Dlatego musisz się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy będzie to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na nowo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.